Life Coaching

Sinnvoll Leben gestalten

Wyjazd za granicę ...

do pracy tymczasowo lub na stale to szok na calej linii – fizycznie i psychicznie. Fizycznie – trzeba stworzyć byt do życia od podstaw i psychicznie – zrozumieć język, kulturę i zwyczaje drugiej strony (Niemcy, Anglicy, etc), pracować według ich oczekiwań i nie pokazywać swoich odczuć.

Wielu z Was przyjechało tutaj, bo mieliście tu dawnych przodków i teraz musicie udawać, że jesteście prawdziwymi Niemcami lub Anglikami. A w rzeczywistości chcecie porozmawiać po polsku o swoich rozterkach i otrzymać dobra porade.  Chcecie poczuć, że  ta druga osoba rozumie Was „miedzy wierszami”.

A przecież to najsilniejsi i najbardziej odporni psychicznie, a jednocześnie najbardziej pomysłowi przekraczają granice tego co już znane. Oni mają tyle wewnętrznej odwagi i wiary w swoje umiejetności, że chcą spróbować czegoś nowego. Są w stanie ‘przemeblować’ sobie w głowie. Oni wiedzą, które powiedzenia rodzicow i dziadkow maja jeszcze sens, a które trzeba usunąć na przysłowiowy strych. Za granicą następuje przewartosciowywanie cały czas.

Czy to Pani/Pana cichy monolog?

  • Czy wiem, co chcę osiagnąć zawodowo poza granicami kraju?
  • Jak pogodzić wymagania rodziny z Polski z moim osobistym i zawodowym rozwojem?
  • Jak stworzyć moją nową tożsamość narodową i osobistą jako Polak/Polka za granica?
  • Na ile jest możliwa identyfikacja z wartościami ‘nowego’ kraju?
  • Jaka jest moja misja życia?
  • Co zrobić, aby być bardziej zadowolonym z moich osiągnieć?
  1. Czy wykorzystuję moje umiejętnosci?
  2. Co powoduje, że nie mogę podjąć decyzji w sprawie ....?

Krótki efektywny Coaching
(Solution-focussed Brief Therapy)

Podczas sesji coachingu skupiam się na wyłowieniu najważniejszych celow lub dążeń Klienta, które go motywują i dają sens zycia. Jestem przekonana, że każdy posiada w sobie całą mądrość i pomagam jedynie w ich ponownym odkryciu. Moje metody to: krótki i efektywny coaching skoncentrowany na rozwiązaniach, a nie problemach (Solution Focussed Brief Therapy), odnalezienie misji życia i wiary we własną intuicję.

Opłata
1 spotkanie -               70 € / godz. (60 Min.)
3 spotkania (pakiet) - 185 € / 3 godz.